Drugelio prisilietimo masažas

"DRUGELIO PRISILIETIMO MASAŽAS" - Tai Evos Reich 20a. 6 - jame dešimtmetyje ištobulinta masažo technika. Pirmiausia pasižymi tuo, kad masažuotojas prisiliečia ypač subtiliai, rankos virš žmogaus būna tarp "liečiu" ir "neliečiu". Pacientui masažas atliekamas su drabužiais. "DRUGELIO PRISILIETIMO MASAŽAS" nusako ir subtilų terapeuto požiūrį į žmogų, lyg garantija, kad masažo metu nebus įskaudintas nei prisilietimu, nei žodžiu. Kaip teigia Švelniosios Bionergetikos atstovai kiekvienas žmogus per gyvenimą patiria ir fizinių (operacijos, avarijos, ligos..) ir psichologinių traumų po kurių įvairiose kūno vietose susidaro įtampa, šarvai... Tie šarvai padeda žmogui išgyventi, bet po kurio laiko sutrikdo harmoningą gyvybinės energijos tėkmę, o ilgainiui gali sutrikti raumenų, kaulų, organų funkcijos..

"DRUGELIO PRISILIETIMO MASAŽAS" harmonizuoja fiziškai, dvasiškai, emociškai.

Fiziškai --- atpalaiduoja raumenis - malšina skausmus, nuramina ir atpalaiduoja naujagimius, kūdikius, kuriems yra pilvo spazmai ar kiti sutrikimai įgyti ar įgimti. Pagerina kraujotaką ir aktyvina receptorius..

Dvasiškai --- suaktyvina energijos tėkmę visame kūne ir aplink jį - sustiprina porų, tėvų - vaikų tarpusavo santykius..

Emociškai --- nuramina įsiaudrinusį protą - sureguliuoja miego balansą, nuramina hyperaktyvius vaikus ir paauglius...

 

Ką reiškia "drugelio prisilietimas"?

20a. 6-jame dešimtmetyje Evos Reich ištobulintai "Drugelio prisilietimo masažo" (DPM) technikai iš tikrųjų neįmanoma sugalvoti geresnio pavadinimo. Pirmiausia tai pažymi, kad masažuotojas prisiliečia ypač subtiliai. Specialistai, bandydami žodžiais nusakyti, kokio stiprumo turi būti prisilietimas, pabrėžia, kad rankos virš žmogaus kūno turėtų būti tarp "liečiu" ir "neliečiu".

Įdomi ir termino "drugelio prisilietimas" atsiradimo istorija. Eva Reich prisiminė, kad vaikystėje, palietusi drugelį, pastebėjo ant pirštų likusių spalvotų dulkelių nuo jo sparnų. Taigi liesti reikia taip švelniai, kad ant jūsų pirštų neliktų spalvotų dulkelių.

"Drugelio prisilietimas" nusako ir subtilų terapeuto požiūri į žmones: tai lyg garantija, kad niekas masažo metu nebus įskaudintas nei žodžiu, nei prisilietimu, ir tai suteikia visišką saugumo jausmą viso gydymo proceso metu. Žmogus gali bet kurią akimirką sustabdyti masažuotoją, atsisakyti procedūros ir pan.

 

Kūdikius gelbstintis masažas

"Drugelio prisilietima" Eva reich pirmiausia pradėjo taikyti per anksti gimusiems kūdikiams. Visų pirma šis masažas buvo sukurtas užmegzti ryšiui su kūdikiu. Vargu ar šiame pasaulyje rastume labiau pažeidžiamą būtybę už pirmąsias gyvenimo minutes bandantį išgyventi neišnešiotą kūdikį. Nesunku suvokti, kad žmogaus, liečiančio gležną kūnelį, judesiai išties turi prilygti drugelio sparno prisilietimui. Štai kaip E.Reich pristatė "Drugelio prisilietimo masažą" Australijos seminare:

"Sukūriau ypatingą masažą naujagimiams. Visi judesiai turi būti tokie, tarsi jūs bandytumėte pasliesti drugelį, tačiau bijotumėte nubraukti jo sparnus dengiančias spalvotas dulkeles. Ši metodika buvo aprobuota Niujorke, Harlemo ligoninėje. 

Tėvams ir gydytojams reikėtų įsisavinti pagrindinius šio masažo principus. Judesiai privalo būti ypač lengvi, jie turi būti atlikami iš viršaus į apačią. Jei masažas atliekamas teisingai, mažylis išsiriečia, šiek tiek pakeldamas klubus ir petukus. Tokiu būdu atsilaisvina kvėpavimo takai ir kūdikis gali giliai įkvėpti. Žmogus, darantis masažą, turi būti jautrus ir dėmesingas, tik tuomet jis galės nustatyti tą kūno sritį, kurioje susikaupusi įtampa, priešingu atveju vaikas gali užsisklesti savyje.

Labai svarbu, kad lytėtumėte švelniai. Masažuodami tyliai kalbėkite su kūdikiu.

Tai nėra sudėtingas masažas, jiį gali išmokti daryti kiekviena mama. Svarbiausia - tiksliai nustatyti, kuriuose taškuose susikaupusi įtampa. Jei mama ir kūdikis nesigėdija savo išgyvenimų, masažas būna žymiai veiksmingesnis.

Labai svarbu, kad masažą darytų žmogus, milintis mažylį, prisirišęs prie jo, jaučiantis jam begalinį švelnumą."

Eva Reich pasakojo, kad 1991 m. pavasarį Miunchene po labai pavojingo gimdymo ji parodė neišnešioto kūdikio, gimusio 26 nėštumo savaitę, motinai, kaip atlikti DPM. Tikimybė, kad kūdikis išgyvens, kitų medikų požiūriu, buvo labai maža. Prabėgus dvejiems metams, Eva Reich gavo iš šios moters žinutę, kad vaikas auga visiškai sveikas.

Accordion 1

Kainynas

Kontaktai